Missa in Basilica Nowy śpiewnik z płytą CD

Tagi : , ,

Jesienią 2009 r. nakładem wydawnictwa InAltum ukazał się śpiewnik Missa in Basilica Cracoviensi Sancti Francisci naszego dyrygenta Piotra Pałki. Utwór poświęcony bazylice pw. św. Franciszka, powstał w 2005 roku na zamówienie krakowskich franciszkanów.

Kompozycja składa się z dziewięciu ogniw przeznaczonych na chór mieszany a cappella. W skład cyklu wchodzą części podstawowe mszy łacińskiej: Kyrie, Gloria, Sanctus i Benedictus, Agnus Dei,  a także elementy właściwe mszy uroczystej (Missa Solemnis), takie jak Introit (Pieśń stopni), Alleluja wraz z aklamacją, Offertorium (antyfona na ofiarowanie darów), Magnificat (antyfona na uwielbienie) oraz Benedicat (śpiew po błogosławieństwie końcowym). Kompozytor zainspirowany tekstami Biedaczyny z Asyżu wprowadza w utworze melodykę właściwą trzynastowiecznym włoskim pieśniom ludowym i stylizację na monodię chorałową. Dzieło ma jednolite, surowe brzmienie.

Śpiewnik stanowić będzie pierwszą cześć serii wydawniczej pt. Śpiewajcie Panu pieśń nową. W kolejnych tomach znajdą się śpiewy liturgiczne przeznaczone na różne okresy roku liturgicznego.
Zapraszamy do zakupu śpiewnika w specjalnej limitowanej serii przygotowywanej w związku z jubileuszem 800-lecia franciszkanów w Polsce.

Do śpiewnika dołączona jest płyta CD z nagraniem utworu w wykonaniu naszego chóru Voce Angeli.

Śpiewnik wraz z płytą można zakupić na stronie wydawnictwa InAltum: http://www.inaltum.com.pl